Huyskens-Van Riel - średnie dystanse

Powiększenie

Po II wojnie światowej gołębie wspólników Franza Huyskensa i Jefa Van Riela odnosiły niezwykłe sukcesy w lotach w Belgii i na świecie. Linia ta powstała na bazie wybitnych gołębi z różnych gołębników, m.in. Van Den Boscha z Berlaar. Protoplastami były słynne ptaki, takie jak: Vendome, Zotteke, Steek, 65, Oude Elfpender i Bliksem. Były to gołębie niespożyte, cechowała je niezwykła siła woli. Ich potomkowie należeli w większości do zwycięzców wśród lotników. Gołębie szczepu Huyskens-Van Riel są łączone z gołębiami Georgesa Van Riela, które również osiągają bardzo dobre rezultaty w lotach.

Meulemans - średnie dystanse

Powiększenie

Karel Meulemans z Arendonk (Belgia) to jeden z niezwykłych mistrzów sportu gołębiarskiego. Jego gołębie wielokrotnie dowiodły, że wyróżniają się wyjątkową jakością spośród wielu innych w Belgii i za granicą. Szczep Meulemans powstał w oparciu o parę hodowlaną: Donkere Van Den Bosch'67 x Blauwe Janssen'66. Po tej parze pochodzi kilkanaście gołębi światowej klasy takich, jak: Kadet, Benjamin, Prins, Schoondonker, Witneus, i in. Gołębie szczepu Meulemans są hodowane w połączeniach z gołębiami Willy Van Berendonka (Schilde), Willy Van Thillo (Beerse) i Ronny Kesselaersa (Zandhoven) - trzech mistrzów z Antwerpii na średnich dystansach, którzy swoje sukcesy zawdzięczają również gołębiom hodowcy z Arendonk. Gołębie te sprawdzają się na średnich i dalekich dystansach, o czym świadczy choćby pierwsza nagroda National Dax w 1995 roku.

Fabry - średnie dystanse

Na początku XX wieku Georges i Victor Fabry z Liege (Belgia) nieustannie utrzymywali się w czołówce hodowców gołębi pocztowych w Europie. Zwycięstwa ich gołębi z lotów z Bourges i St. Vincent przyciągały uwagę wszystkich miłośników tego sportu. Stary ród ptaków Georgesa Fabry stworzony został w efekcie krzyżówki jego własnych gołębi wywodzących się od Hansenna z gołębiami szczepu Sion, Hevenith, Huyskens-Van Riel i De Scheemaecker. Z czasem dla udoskonalenia linii wprowadzono gołębie szczepu Janssen i Grondelaers. Protoplastami rodu były gołębie takie, jak: St.Vincent, Pietineur, Petit Louis, Apollo, 41, Perle Fine, Jeune Furie, Giscard i Phenomene.

Grondelaers - średnie dystanse

Jan Grondelaers z Opglabbeek (Belgia) jest znany ze względu na niezwykłe rezultaty gołębi w lotach na średnich dystansach w Limburgu. Stworzył swój szczep z połączenia gołębi szczepu Janssen i Hofkens skrzyżowanych z gołębiami Van Hee i Cobut. Gołębie takie jak Goede Jaarling, Lange, Geschifte, Orleans I i Orleans II są sławne na całym świecie. Gołębie Grondelaers są obecnie łączone z gołębiami Felixa Pauwels'a z Herne. Felix Pauwels jest jednym z największych mistrzów na krótkie dystanse w Belgii. Stworzył on rodzinę bardzo szybkich gołębi z połączenia Janssenów i Grondelaersów.

Horemans - średnie dystanse

Nazwisko Corneela Horemansa z Schoten (Belgia) jest znane wśród hodowców gołębi pocztowych od ponad 100 lat. Wiele mistrzowskich gołębników zawdzięcza swoje sukcesy gołębiom Horemansa, np. Van Spitael, Cattrysse, De Smet i in. Między innymi Jan Van Santvliet z Brasschaat jest jednym z mistrzów na średnich dystansach w Antwerpii (Belgia). Przez wiele lat utrzymywał się na czołowych miejscach we współzawodnictwie, mając do dyspozycji jedynie niewielką ilość gołębi szczepu Horemans. Obecnie potomkowie gołębi Van Santvliet'a są krzyżowani z gołębiami Wouters'a i Geerts'a, które także pochodzą z linii Horemans.