LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
10 prostych zasad wg MT Cz.3

2011-01-05  Marek Trzaska
................................................................................................................................
1. Odwiedzając znaczącego hodowcę, podczas oceny jego ?asów? nie otwieraj gołębiowi dzioba na oścież, lub nie rozciągaj skrzydła za ostatnią lotkę ; to bardzo nie eleganckie, przyprawia właściciel o dreszcze, a co gorsze denerwuje gołębia; może spowodować, że będzie płochliwy i na zawsze straci zaufanie do rąk hodowcy.

2.Puszczając gołębia z ręki; nie rzucaj go jak "kota", połóż go na dłoni, by mógł sam wybrać w jakim kierunku polecieć.

3.Nie wchodź do gołębnika gdy jesteś zdenerwowany, ponieważ gołąb to czuje. Powinieneś się poruszać powoli i płynnie jakby w zwolnionym tempie. Efektem może być to, że gdy hodowca wchodzi, to gołębie wylatują; a powinno być na odwrót.

4.Kupując gołębie, zamiast patrzeć im w oczy, powinieneś patrzeć w oczy hodowcy, który je sprzedaje; tam najczęściej dostrzeżesz czy są coś warte, czy też nie.

5.Gdyby wszystko zależało od pieniędzy, to sport nasz dawno był by już skończony; najlepsze gołębie i wyniki zostały by w rękach ludzi bogatych; co się tyczy tylko kilku % hodowców.

6.Pokaż mi swój kosz, a powiem Ci jakim jesteś hodowcą; dobry hodowca zwłaszcza w dni upalne dba, by gołębie w koszu miały swobodę(inne loty również). Wysoka temperatura wraz z przepełnieniem powoduje, że gołąb ma stres; traci więcej wody podczas ziajania. W koszu Mistrza gołębie leżą swobodnie na czystym trocie.

7.Nie dopuszczaj, by gołębie przed wieczorem zmokły na deszczu; gołąb w nocy nie wyschnie ponieważ nie stroszy piórek; może to spowodować spadek kondycji zwłaszcza przed lotem.

8.Podając leki zimą rób to przez karmę, gdyż gołębie piją ¼ tego co w lecie, w związku z czym kuracja będzie nie efektywna; natomiast zwiększenie dawki spowoduje, że będzie jadł śnieg, lub wcale się nie napije. Na gołębniku będzie przy tym dużo puchu, który jednak nie będzie oznaką dobrej kondycji

9.Kupując gołębie sprawdź; z kim dany hodowca wygrywa, z kim przegrywa, w jakim terenie lotuje, z jakiego kierunku oraz jaką metodą, przy jakich prędkościach wygrywa, a przy jakich przegrywa; ?powiedz mi kogo pobiłeś, a powiem Ci jak dobry jesteś? rzekli mówić Belgowie.

10. Im dłuższy i imponujący rodowód, tym jakość gołębia gorsza. ZŁOTE PARY, PARY ŚWIATOWEJ KLASY, SUPER ROZPŁODOWCE nie istnieją; a ci co je oferują sprzedają ?zamki na piasku?. Racjonalny hodowca wiedząc, który z jego gołębi zasługiwałby na takie miano nigdy by go nie sprzedał.

................................................................................................................................
Polecamy produkty firmy Dolfos s.c.:


Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl