LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
10 prostych zasad wg MT Cz.2

2011-01-04  Marek Trzaska
................................................................................................................................
1.Paruj najlepsze x najlepsze; reszta się nie liczy.

2.Jeśli myślisz że poprowadzisz hodowlę bez medycyny i weterynarza to się mylisz; obecnie to nie jest możliwe. Ale jeśli myślisz, że medycyna i weterynarz zrobi z Ciebie Mistrza; to też jesteś w błędzie.

3.Badaj regularnie gołębie w okresach newralgicznych tj: pędzenie, wychów młodych, pierzenie, po trudnym i wymagającym locie; nie wierz w ślepe grafiki antybiotykowe oferowane przez dealerów i sprzedawców.

4. Gardło jest bardzo ważne; nie może być ?głębokie? , powinno być jak najbliżej podniebienia. Dobry gołąb ma zawsze dobre gardło!!, ale to co często się zdarza; dobre gardło często należy do złego gołębia, bo przecież każdy gołąb to ptak, ale nie każdy ptak to gołąb:):)

5.Z pewnością da się powiedzieć, który gołąb jest zły, ponieważ często ma tyle niedociągnięć w budowie, że po prostu nie może być dobry, gdy jest odwrotnie żaden rozsądny hodowca nie zapewni że to może być as, a raczej powie, że to ładny gołąb.

6.Widziałem wiele wybitnych gołębi; małych, dużych, płytkich, głębokich, niebieskich i płowych; jedna wspólna cecha to super upierzenie. Jeśli gołąb nie ma jedwabistego oraz elastycznego upierzenia, nie ma na niego miejsca w lotach i rozpłodzie, ponieważ taka cecha jest przekazywana.

7.Nigdy nie wysyłaj gołębia na lot, który ma pełne wól wody i karmy, takiemu gołębiowi brak formy, ten będzie najlepszy, który szuka drobnych nasionek wokół paśnika i nie pije dużo wody.

8.Gołąb, który ma brudne nogi, oraz obrączkę, z której nie da się odczytać numeru na lot się nie nadaje. Wymaga opieki lub wizyty u lekarza.

9. Od 3 lat na podłodze stosuję suchą ściółkę, zmienianą raz w roku. Higiena nie jest ważna, natomiast zdrowe odporne gołębie w zdrowym gołębniku tak!!

10. W tym sporcie nie musisz być młodym, ani starym by wygrywać, nie musisz być mężczyzną, ani kobietą by wygrywać, nie musisz być bogatym by wygrywać; musisz być spostrzegawczym, cierpliwym i bystrym, bo przecież patrzeć a widzieć to nie jest to samo:)

................................................................................................................................
Polecamy produkty firmy Dolfos s.c.:


Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl