LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
"Jednookie przeziębienie"

2009-10-14  Marek Trzaska
................................................................................................................................
Często w okresie jesiennym oraz zimowym widzimy łzawiące gołębie; niestety niema to nic do czynienia z nadchodzącą selekcją, jest to tgzw "jednookie przeziębienie"
Co należy wiedzieć o jednookim przeziębieniu?
"Jednookie przeziębienia" są zwykle związane z dziobaniem się gołębi pomiędzy sobą, w efekcie czego wdzierają się różnego rodzaju zakażenia bakteryjne. Są one często mylone z początkiem mycoplazmozy lub ornitozy.
Objawem "jednookiego przeziębienia" jest najczęściej wodnisty śluz w dwóch, lub najczęściej jednym oku. Czasami jedno oko, może być nawet całkowicie zamknięte w zależności od stopnia zakażenia.
Aby zapobiec "jednookiemu przeziębieniu" należy zachować właściwą wentylację i nie dopuszczać do przepełnienia w gołębniku. Utrzymywanie czystości i ograniczenie zapylenia ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż wiele rodzajów bakterii zakaźnych przenoszonych jest poprzez cząsteczki kurzu.
Zanim sięgniemy po antybiotyki w celu przeprowadzenia kuracji na ornitozę proponuję najpierw takiego ptaka wpuścić na kilka dni do woliery, a problem zazwyczaj sam się rozwiąże, dotyczy się to również gołębi charakterystycznie charczących jesienią oraz zimą, mają one również często dużo nagromadzonego śluzu w gardle, ktróy należy odessać np "gruszką dziecięcą"
Dobry Lot
Marek Trzaska

................................................................................................................................
Polecamy produkty firmy Dolfos s.c.:


Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl