LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
Gołębie bez przyszłości

2004-06-07  Ad Schaerlaekens
................................................................................................................................
Gołębie bez przyszłości

“Im młodsze przeselekcjonujesz gołębie tym lepiej, faktycznie możesz zacząć już od jajka”


1. Nie ufaj młodym z jajek, które posiadały krosty, nierówną strukturę. Jeśli młode nie zginą w jajku, to w większości będą słabymi gołębiami, nigdy nie będą to witalne gołębie, nawet wtedy, gdy są z Twoich najlepszych gołębi. Jajka powinny być błyszczące, porcelanowe. Pozbądź się jajek z krostami i wadami.

2. Gdy obrączkujesz partię młodych jednego wieku, zwróć uwagę, czy jakiś niema cieńszych nóg niż inne, Taki gołąb nigdy nie będzie mocnym, witalnym gołębiem. Pozbądź się takiego gołębia, to gołąb bez przyszłości.

3. Zwracaj uwagę na młode, które wiecznie piszczą w misce. Może to być spowodowane, trichomoniadozą, medykamenty mogą pomóc, ale takie sprawy nie mogą przytrafić się poważnemu hodowcy, taki zawsze jest świadom trichomoniadozy, i robi przeciw temu odpowiednie przeciwdziałania, kuracje. Ogólnie mówiąc: młody, który piszczy w misce nie jest wystarczająco odporny. PONOWNIE: POZBĄDŹ SIĘ TAKIEGO GOŁĘBIA, TO GOŁĄB BEZ PRZYSZŁOŚCI.

4. Także zwróć uwagę na młode w misce, które wydają się mokre, Są mokre, ponieważ wnętrze miski jest mokre, a dzieje się tak, ponieważ rodzice piją zbyt dużo wody, którą pompują w młode. Młode, które tyle piją, nie będą miały dobrej budowy. Zazwyczaj jest coś źle z trawieniem. Start z takimi młodymi nie jest dobrym startem. Młode również mogą być wilgotne w przypadku, gdy leżą we własnych odchodach, a dlaczego tak jest?? Nie mają wystarczająco siły, by oddać kał poza brzeg miski, nie są wystarczająco mocne. Pozbądź się ich!!.

5. Czasami możesz zauważyć również młode, których pióra na ramionach(skrzydłach) są słabsze, mniejsze niż pióra u innych młodych tego samego wieku. Pozbądź się młodych z osłabionym wzrostem piór. Mają słabą kondycję, dlatego nie będą dobrymi lotnikami.

6. Po rozłączeniu młodych może się zdarzyć, że znajdą się młode żebrzące o pokarm, które biegają za innymi młodymi, by te je karmiły, To jest również słabość, która eliminuje młodego z gołębnika.

7. Jest dobrym zwyczajem przynajmniej raz otworzyć dziób młodego ptaka. Może się okazać, że dziób młodego jest giętki i łamliwy, oznacza to, że cały szkielet młodego jest słaby, kruchy. Pozbądź się takiego!! Tyczy się to również młodych z szeroko otwartym gardłem.

8. Trzymałem w rękach wiele wybitnych gołębi z Belgii i Holandii. Jedynie kilka z nich było dużymi gołębiami, i latały jedynie na krótkim dystansie. Szanse, że duży gołąb będzie równie dobry na długim dystansie są równe zeru. Nie lubię gołębi, które wciąż siedzą na podłodze, bo są zbyt tłuste lub duże, i nie mogą usiąść na takich siodełkach, gdzie siedzą już młode równe wiekiem. Jedynie nowicjusz w tym sporcie uważa, ze duży gołąb to mocny gołąb, ale niestety jest w błędzie!! Nowoczesne, silne i szybkie gołębie są raczej małe.


PIPA.BE

Ad Schaerlaekens

Tłumaczenie :Marek Trzaska

................................................................................................................................
Polecamy produkty firmy Dolfos s.c.:


Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl